ATTENTION: Please enable Javascript in your browser for full site functionality.
Skip to navigation Skip to main content Skip to footer

Walgreens Boots Alliance

Sağlık ve güzellikte global lider

Sağlık ve güzellikte global lider

Uluslararası faaliyet, yerel uzmanlık

Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance dünyanın ilk eczane odaklı sağlık ve güzellik girişimidir. ABD ve Avrupa'daki en büyük eczane perakendecisi ve sağlıklı yaşam noktası olan şirket geçmişi 100 yıldan fazla süreye dayanan, güvenilir sağlık hizmeti mirasını yaşatmaktadır.

Walgreens Boots Alliance nedir?

25*'ten fazla ülkede faaliyet gösteren Walgreens Boots Alliance, 450.000* çalışanı ile geniş kapsamlı uluslararası sağlık hizmetleri sunmaktadır. Perakende eczacılık markalarımız Walgreens ve Boots, 11* ülkede 21.000*'den fazla mağazaya sahiptir. Walgreens Boots Alliance, ayrıca Alliance Healthcare aracılığıyla 11* ülkede 306*'den fazla dağıtım merkeziyle en büyük küresel toptan ilaç satış ve dağıtım ağlarından birini sunmaktadır.

Tarihçe

John Boot tarafından kurulan ilk Boots mağazası, 1849 yılında Birleşik Krallık'ın Nottingham şehrindeki Goose Gate'de açıldı. Şirket, John Boot’un oğlu Jesse Boot'un yönetiminde büyük ölçüde gelişti ve 1933 yılına kadar Birleşik Krallık'ta 1000. mağazasını açtı.

Walgreens 1909'da kuruldu ve hisseleri 1934'te New York Borsası'nda işlem görmeye başladı. UniChem grubu ise 1938 yılında Birleşik Krallık'ta bağımsız eczaneler için toptan ilaç satışı yapmak üzere kuruldu.

1997 yılında, UniChem ve Alliance Santé'nin birleşmesinden Alliance UniChem doğdu; 2006 yılında ise Alliance UniChem, Alliance Boots'u oluşturmak için Boots Group ile birleşti. Walgreens ve Alliance Boots 2014 yılında birleşerek Walgreens Boots Alliance'ı oluşturdu

Misyon ve değerler

Walgreens Boots Alliance'ın açık bir misyonu var: Dünyanın her yerindeki insanların daha sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesine yardım etmek. Hedefimiz eczacılık, sağlık, güzellik ve bakım konularında dünyanın dört bir yanındaki insanların ve toplulukların ilk tercihi olmak. İnsanlara ve gezegenimize değer verme misyonumuzun bir parçası olarak, Walgreens Boots Alliance sağlık hizmetleri grubu, dünya çapında milyonlarca insanın sağlığı ve refahı üzerinde etkisi olan birçok sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik programını geliştiren önemli bir güç olmaktan gurur duymaktadır.

 

* 31 Ağustos 2020 itibariyle, öz sermaye yöntemi ile mali tablolara dahil edilen iştirakler dahil

Find Alliance Healthcare in your country

Bir sorunuz mu var?
Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gizlilik bildirimimizi okuyun