ATTENTION: Please enable Javascript in your browser for full site functionality.
Skip to navigation Skip to main content Skip to footer

a

30 Ağustos 2023

AmerisourceBergen, büyüyen küresel kapsama alanı ve sağlık ve ilaç ürünlerine erişimdeki merkezi rolüne paralel olarak Cencora ismini aldı.

Şirketin yeni adı, müşteriler ve hastaları için olumlu sonuçlara hız vererek daha sağlıklı bir gelecek yaratma ortak hedefini ve şirketin birleşmiş küresel varlığını yansıtıyor.

Şirket, küresel olarak kurumsal yardım faaliyetlerine 5 milyon dolardan fazla bütçe ayırdığını duyurdu.

CONSHOHOCKEN, Pa. (30 Ağustos 2023) – Cencora, Inc. (NYSE: COR) bugün, AmerisourceBergen Corporation (NYSE: ABC) isim ve borsa kısaltması değişikliğinin tamamlandığını duyurdu ve bunun şirketin küresel eczacılık hizmetlerindeki liderlik sürecinin son aşaması olduğu kaydedildi. Cencora bugün, 30 Ağustos 2023 itibariyle, New York Menkul Kıymetler Borsası'nda yeni borsa kısaltması olan "COR" ile işlem görmeye başlayacak.

Şirket, yeni Cencora adı altında daha sağlıklı bir gelecek yaratmaya yönelik cesur bir vizyon ve amaç odaklı bir yaklaşımla hareket eden birçok küresel iş kademesindeki 46.000 çalışanını tek bir marka kimliği altında bir araya getiriyor.

Yeni isim, Cencora'nın üreticileri, tedarikçileri, eczaneleri ve hastaları birbirine bağlayarak zorlukların arttığı bu dönemde ihtiyaç duyulan tutarlı, güvenilir tedavi akışı sağlama konusundaki deneyimini ve vizyonunu vurguluyor.

Cencora Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Steven H. Collis, "Bugün, Cencora için önemli ve heyecan verici bir dönüm noktası. Yeni adımız, yaptığımız her işin merkezinde yer alan müşterilerimizi, onların hastalarını ve ekip üyelerimizi yansıtıyor" şeklinde konuştu. "İnovasyona öncelik veren, hasta erişimini savunan ve küresel eczacılık hizmetleri tedarik zincirinde stratejik iş ortaklıklarını büyüten güvenilir bir iş ortağı olarak hizmet etmek için çabaladığımız daha sağlıklı bir geleceği temsil ediyor."

Küresel bir sağlık şirketi olan Cencora, temelini oluşturan ilaç dağıtımına odaklanmaya ve alanındaki yatırımlarına devam ederken bir yandan da dünya çapında eczacılık hizmetlerinde inovasyon ve erişimi desteklemek adına ilaç ve biyofarma hizmetleri platformunu büyütecek.

Cencora ayrıca, şirketin amaçları doğrultusunda ve kuruluşun tarihindeki bu dönüm noktası günün anısına, daha önce AmerisourceBergen Vakfı olarak bilinen, kâr amacı gütmeyen bağımsız bir hayır kurumu olan Cencora Impact Vakfı'na 5 milyon dolarlık bağışta bulunduğunu duyurdu.

Bağış, küresel sağlıkta inovasyona yön veren, yetersiz hizmet alan topluluklarda sağlık hizmetlerinin ön saflarında yer alan kişileri destekleme fırsatlarını değerlendirecek olan Cencora Healthier Futures Bağış Programı’nı faaliyete geçirmek için kullanılacak. Cencora Impact Vakfı tarafından yürütülen Cencora Healthier Futures Bağış Programı ile toplanan yardımlar, dünya genelinde sağlığa erişimi artırmak için çalışan ve ihtiyaç sahibi toplulukları doğrudan etkileyen kâr amacı gütmeyen kuruluşlara ve hayır kuruluşlarına aktarılacak.

Cencora Healthier Futures Bağış Programı'nın ilk projesi, birinci basamak sağlık sistemlerini güçlendirerek, sağlık uzmanlarını eğiterek ve programların ölçekli olarak tekrarlanabilir olmasını sağlamak için ulusal hükümetlerle yakın iş birliği içinde çalışarak her çocuğa hayatta kalma ve gelişme yeteneği kazandırmaya odaklanan UNICEF Sağlık Fonu'na yapılacak 500.000 $'lık bir bağış olacaktır. Sistem genelinde yapılan bu yardımlar, anne ve yeni doğan ölümlerinin sayısını azaltmayı, çocuklara aşı sağlamayı, yetersiz beslenmeyi azaltmayı, ergen akıl sağlığını ele almayı ve bulaşıcı olmayan hastalıkların artışıyla mücadele etmeyi amaçlıyor.

UNICEF ABD Hayır İşleri Baş Sorumlusu V. Renée Cutting, “UNICEF'in dünyanın en savunmasız çocuklarının sağlıklı olmasını sağlamada büyük ölçekli, sürdürülebilir sonuçlar elde etmesine yardımcı olma amacına yönelik Cencora Impact Vakfı desteğine minnettarız” dedi.

Önceden AB Health Ventures olarak bilinen ve şirketin özel kurumsal girişim fonu olan Cencora Ventures, Cencora Impact Vakfı'nın çabalarını ve küresel olarak sağlık hizmetlerine erişimi iyileştirmeye yönelik süregelen çalışmalarını desteklemek için gelecekte gerçekleşecek kârın

%10'unu bağışlamayı da taahhüt etti.

Marka değişimi ve güncellenmiş tasarım ve marka bileşenleri hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: www.cencora.com

Cencora Hakkında

Cencora, dünyanın dört bir yanında insan ve hayvan yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan eczacılık çözümlerinde lider küresel bir kuruluştur. Tedavilere pazar erişimini kolaylaştırmak ve optimize etmek için tedarik zinciri boyunca ilaç sektöründeki yenilikçi firmalarla iş ortaklıkları kuruyoruz. Tedavi ve bakım hizmeti sunanlar, ilaçların, sağlık ürünlerinin ve çözümlerinin emniyetli ve sağlam bir şekilde teslimi için bize güveniyor. Dünya genelindeki 46.000'den fazla ekip üyemiz, amacımızın gücüyle olumlu sağlık sonuçlarına katkıda bulunuyor: Daha sağlıklı bir gelecek yaratma sorumluluğunda birleştik. Cencora, 200 milyar doları aşan yıllık geliriyle Fortune 500 listesinde 11. sırada ve Global Fortune 500 listesinde 24. sırada yer almaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için www.cencora.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Kişileri:

Medya:

Lauren Esposito 215-460-6981

 lesposito@amerisourcebergen.com

Yatırımcılar:

Bennett S. Murphy 610-727-3693

 bmurphy@amerisourcebergen.com

© 2023 Cencora, Inc.                                                                                                                                                                             2