Hedef Alliance, Alliance Healthcare Türkiye olarak yenilendi

08.01.2016

Dünyanın ilk global eczane odaklı sağlık ve güzellik girişimi olan Walgreens Boots Alliance'ın çatısı altında faaliyet gösteren Hedef Alliance, Ocak ayı itibariyle yoluna Alliance Healthcare Türkiye ismiyle devam ediyor. 

Alliance Healthcare Türkiye, ülke genelindeki 67* dağıtım noktasından, 16.500*'ün üzerinde müşteriye hizmet veren, sektördeki yaklaşık 30 yıllık deneyimi ile Türkiye'nin önde gelen ilaç, medikal, sağlık ve güzellik ürünleri dağıtıcısı. Alliance Boots (Walgreens ile yapılan şirket birleşmesinin ardından Walgreens Boots Alliance adını aldı), 2013 yılında gerçekleşen devirle şirketin hisselerin tamamının sahibi olmuştu.

Alliance Healthcare markası altında faaliyet gösteren Grubun Toptan İlaç Dağıtımı Bölümü, 12** ülkedeki 302** dağıtım merkezinden her yıl 140.000'den fazla eczane, doktor, sağlık merkezi ve hastaneye ilaç, sağlık ürünleri ve ilgili hizmetleri sağlıyor. Şirket, dağıtım sıklığı, ürün temini, doğru, zamanında ve güvenilir teslimat ve rekabetçi fiyat teminatı gibi eczacılara yüksek standartta hizmetler sunmayı amaçlıyor. Ayrıca müşterileri olan eczacıların kendi işlerini geliştirmesine yardımcı olan, yenilikçi katma değerli hizmetler de sunuyor.

Walgreens Boots Alliance İcradan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Global Depoculuk ve Uluslararası Perakende Faaliyetleri Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Ornella Barra, "Şirket için heyecan verici bir adım olarak, Hedef Alliance'ın isminin Alliance Healthcare Türkiye olarak değişmesinden son derece mutluyum. Ortak bir markanın parçası olmak, şirketin Türkiye'deki pozisyonunu güçlendirmeye ve Avrupa seviyesinde ve uluslararası seviyede marka bilinirliğini arttırmaya yardımcı olacak." dedi.

İsim değişikliğinin, şirketin Türkiye'deki pozisyonunu güçlendirmenin yanı sıra Avrupa seviyesinde ve uluslararası seviyede marka bilinirliğini arttırmaya yardımcı olacağını belirten Alliance Healthcare Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Kırımlı değişimle ilgili şunları söyledi: "İsmimizin Alliance Healthcare Türkiye olarak değişmesi, ülkenin önde gelen ilaç, medikal, sağlık ve güzellik ürünleri dağıtıcısı olarak hedeflerimizi gerçekleştirmede önemli bir dönüm noktası. Markamızı değiştiriyor olsak da, daha iyi sağlık hizmetleri için eczanelerin ve tedarikçilerin en yakın çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz."

 

 

Dipnotlar

* 31 Ağustos 2015 itibariyle.

** Öz sermaye yöntemi ile mali tablolara dahil edilen iştirakler hariç

~ 31 Ağustos 2015 tarihinde sona eren 12 ayda, özsermaye yöntemi ile mali tablolara dahil edilen iştirakler hariç