Çevreci sepetler ile sevkiyat başladı

15.06.2017

Alliance Healthcare Ecza Depoları, eczanelere yapılan sevkiyatlarda geri dönüşümlü malzemeden üretilen iadeli sepetler kullanmaya başladı.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlanılan uygulama ile, pilot bölge olarak seçilen bazı illerde eczanelere koli yerine geri iadeli plastik sepetler ile sevkiyat yapılmaya başlandı. Şu anda 32 şubenin hizmet verdiği illerde gerçekleşen uygulamanın, 2018 yılının Mart ayına kadar tüm Alliance Healthcare şubelerinde başlatılması hedefleniyor.

Geri iadeli sepetlerin kullanımı ile birlikte ürünlerin taşıma şartları iyileştiriliyor, standardize ediliyor ve eczanelere daha kaliteli ve güvenli bir dağıtım hizmeti veriliyor. Kullanılacak sepetlerin istiflenebilmesi mümkün olduğundan, ürüne zarar vermeden sevkiyat araçlarının yükleme kapasitelerinin en üst düzeyde kullanılabilmesi de mümkün oluyor.

En önemlisi, kullanılan sepetlerin iade edilebilir olması ve sepetlerin geri dönüşümlü malzemeden üretilmesi, katı atık miktarının azaltılmasına ve dolayısıyla çevreye verilecek zararın minimize edilmesine de katkı sağlıyor.