Alphega Pharmacy üyeleriyle buluştu

29.03.2017

Alphega Pharmacy, Monaco'daki Grimaldi Forum'da sekizincisini düzenlediği Avrupa Toplantısı, 9 ülkeden 1200'den fazla üyenin katılımı ile tamamlandı.

Etkinlik kapsamında "Her zaman yanınızda" teması ile birçok seminer ve atölye çalışması yapıldı ve bu çalışmalarda müşterinin her zaman yanında olarak, eczacının nasıl güven kazandığı ve böylece müşteri sadakatı sağlayarak işletmede başarının arttığı görsterildi. 

Avrupa çapında eczacıların oluşturduğu öncü bir sistem olan Alphega Pharmacy, serbest eczacıların gelecek vizyonu ile toplumların sağlık ve esenlik kalitesini geliştirmeyi amaçlıyor.

Etkinlik sırasında, katılımcılara eczacılığın gelecek vizyonu hakkında bir konuşma yapan Walgreens Boots Alliance Operasyon Eş Başkanı Ornella Barra, şunları söyledi: "Eczacılar, devletin katı kurallarının geçerli olduğu, rekabetin yükseldiği ve müşteri beklentilerinin değiştiği oldukça zorlu koşullarda çalışıyorlar. Bu zorluklara rağmen, ben eczacıların yüksek kalitesi ve mesleğe adanmışlığı ile bugün ve gelecekte de başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Eczacıların zekası ve vizyonu mesleği geleceğe taşıyacaktır ve ben yeni fırsatları birlikte değerlendirmek için  üyelerimizle ve iş ortaklarımızla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum."

İki gün boyunca gerçekleşen sunumlarda, sağlık sektöründe yenilikçilik, global pazardaki gelişmeler, Alphega Pharmacy stratejisi ve markaların gücü gibi konular Walgreens Boots Alliance Ululsararası Toptancılık Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Juan Guerra'nın da aralarında olduğu konuşmacılar tarafından aktarıldı.

Bu yılki toplantıda aynı zamanda, dokuz ülkede faaliyet gösteren Alphega Pharmacy'nin başarıları da kutlandı. Bunlar arasında, Romanya'daki lansman, Türkiye'deki büyüme, Fransa'daki Alphega üylerininin Kalite Sertifika Progamı kapsamında yeniden belgelendirilmeleri ve İtalya'daki Alphega Pharmacy üyelik kartının üye sayısının artması yer alıyor. Bunlara ek olarak, Alphega'nın Ben Tarama, Damar Yaşı ve Diyabet Risk Farkındalığı gibi uygulandığı ülkelerde başarı gösteren hizmetleri de ele alındı.