Alliance Healthcare, Geleceğin E Hali'ne katıldı

26.09.2016

Alliance Healthcare bünyesindeki Alphega Eczane Ekibi, 22-24 Eylül tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Geleceğin E Hali organizasyonunda, geleceğine yön vermek isteyen eczacılar ile buluştu.

PHARMETIC Girişimci Eczacılar Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, 'Eczaneler Güzeltir' temasının işlendiği Geleceğin E Hali, sektörün geleceğinin tartışıldığı Türkiye'nin en büyük eczacılık buluşması olarak tanımlanıyor. İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen organizasyon, her biri sektörlerinin önemli oyuncularından olan 200'e yakın önemli firma temsilcisinin ve yaklaşık 6000 eczacının katılımı ile gerçekleşti.

Geleceğin E Hali'nde Türkiye'den ve yurt dışından konuşmacıların katılımları ile paralel oturumlarda gerçekleşen panel ve eğitimlerde, sektörü gelecekte nelerin beklediği tartışıldı. 

Alliance Healthcare Türkiye Ticaret Direktörü Burak Borahan, katıldığı ana oturumlardan birinde yaptığı sunumda, katılımcılara global OTC pazarı hakkında bilgi verdi. Borahan konuşmasında, sektörün değişen koşullarına paralel olarak eczane ve eczacının rolünün nasıl şekillenmesi gerektiğine dair detaylı bilgi verdi. Buna göre eczacılar, eczanedeki mevcut uygulamalara ek olarak, hastaların reçeteye uymaları için daha fazla danışmanlık vermeli, aşı ve tarama testleri gibi uygulamaları yasal olarak yapabiliyor hale gelmeli, tüketicileri self-care (öz bakım) ve hastalık önleme konularında bilinçlendirmeliler.