ATTENTION: Please enable Javascript in your browser for full site functionality.
Skip to navigation Skip to main content Skip to footer

COVID-19

TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Küresel bir tehdit haline gelen COVID-19 pandemisinin toplum sağlığını tehdit ettiği bu dönemde, Türkiye’nin önde gelen ilaç dağıtım firmalarından biri olarak sağlık sektöründeki önemli rolümüzün ve sorumluluklarımızın farkındayız.

Sektörümüz için çok kritik bir noktada olan ecza depolarımızdaki hizmetlerin kesintisiz olarak devam etmesi toplum sağlığı açısından her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır.  Bu sebeple, gerek Sağlık Bakanlığımız gerekse Dünya Sağlık Örgütü’nü izliyor, COVID-19 ile ilgili gerekli önlemleri alarak süreci en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz.

Konuyla ilgili olarak İcra Kurulumuz, satın almadan sevkiyata kadar iş süreçlerimiz ile ilgili tüm bölümleri kapsayacak şekilde düzenlemeler yapmıştır. Amacımız, Alliance Healthcare olarak tüm eczacılarımıza ve tedarikçilerimize sunduğumuz hizmetlerin kesintisiz olarak devam etmesini sağlamaktır.

MÜŞTERİLERİMİZ

Bu sancılı dönemde, eczacılarımızın hastalara hizmet sunma yönünde ne kadar kritik bir rol üstlendiklerinin farkındayız. Bu sebeple, toplumun ilaca ve sağlık ürünlerine kesintisiz erişimini sağlamak amacıyla hizmetlerimizi aksatmadan yerine getirmek için bazı tedbirler aldık.  

Müşteri Destek ve Sipariş:

Müşterilerimizin siparişlerini en hızlı şekilde verebilmelerini sağlamak için, telefonla satış ekiplerimiz hizmetlerine aynı şekilde devam ediyorlar ancak bir yandan da müşterilerimizi mümkün olduğunca online sistemleri kullanmaya ve siparişlerini bu kanaldan vermeye yönlendiriyoruz.

Henüz kullanmadıysanız, esiparisv2.alliance-healthcare.com.tr adresini ziyaret edebilir ve siparişlerinizi bu kanal üzerinden de verebilirsiniz. Böylece, sizlere ihtiyacınız olan her zaman, en hızlı şekilde destek vermeye devam edebileceğiz.

Sevkiyat/Teslimat: 

Hizmetlerimiz her zamanki düzeninde devam etmekte olup, eczanelerin siparişleri mümkün olan en kısa sürede teslim edilmektedir.

Ürün teslimatı sonrasında sepetlerin ekiplerimize eksiksiz iade edilmesi, hizmetlerimizin aksamaması açısından önem taşımaktadır. Müşterilerimizin bu konuda gösterdiği hassasiyete teşekkür ederiz.  

TEDARİKÇİLERİMİZ

Tedarik zincirinde herhangi bir aksama olmaması için, tedarikçilerimiz ile yürüttüğümüz iş süreçleri mevcut düzeninde devam etmektedir.

Öte yandan, şirket dışından katılım gereken tedarikçi toplantılarının mümkünse online kanallar veya telefon kullanılarak yapılması, zorunlu olmadıkça yüzyüze toplantı gerçekleştirilmemesi kararı alınmıştır.

Bazı zorunlu işlerin aksamaması için toplantının mutlaka yapılması gerekiyorsa, en fazla 3 kişinin katılımı ve ziyaretçilerin çalışma ortamlarına alınmaması uygun görülmüştür.  

ÇALIŞANLARIMIZ

Bu riskli dönemde, çalışanlarımızın sağlığına her zaman olduğu gibi büyük önem göstermekteyiz.  Çalışanlarımız ile işbirliği halinde, onların sağlığı ve işimizin devamlılığını sağlamak için gerek merkez ofisimizde gerekse şubelerimizde, çalışma düzeninden ofis hijyenine kadar pekçok koruyucu önlemler aldık ve hızla uygulamaya başladık:

  • Virüsun yayılma riskini azaltmak için tüm birimlerimizde maksimum hijyen kuralları ile sağlık ve güvenlik prosedürleri uygulanmaktadır.  
  • Çalışma düzeni ve ofis hijyenine dair getirilen kurallara harfiyen uyulması için önlemler alınmıştır.
  • COVID-19 ile ilgili hazırlanan yönlendirme broşürü periyodik olarak güncellenip, çalışanlara iletilmektedir.
  • Gerek devlet kurumları gerekse sektörün diğer paydaşları ile işbirliği halinde çalışılmaktadır.

TEŞEKKÜRLER!

Bu vesile ile, tüm eczacılarımız, diğer müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımıza bizimle işbirliği halinde çalışıp toplum sağlığına katkıda bulundukları için tekrar içtenlikle teşekkür ederiz.

 

Selim Taşo

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi