Biz Kimiz ve Ne Yapıyoruz ?

Alliance Healthcare, önceki adıyla Hedef Alliance, 31 yıl önce eczanelere hizmet vermek üzere kurulmuş olup, Türkiye'nin en büyük toptan ilaç satış ve dağıtımı yapan şirketlerinden biridir.

Alliance Healthcare Yatırım Holding A.Ş., dünyanın ilk global eczane odaklı sağlık ve güzellik girişimi olan Walgreens Boots Alliance'ın Türkiye'deki toptan ilaç satış ve dağıtımı yapan şirketidir, çok yönlü toptancılık hizmetleri sunar.

Alliance Healthcare, Türkiye genelindeki 71* dağıtım noktasından, yaklaşık 17.000* müşteriye hizmet vermekte olup, yerel pazardak 30 yılı aşkın deneyimi ile Türkiye'nin önde gelen ilaç, medikal, sağlık ve güzellik ürünleri dağıtıcısıdır. Şirket, eczacı ve tedarikçiler ile ortaklık prensibi ile çalışarak kendini sağlık sektörünün geliştirilmesine adamıştırTürkiye çapındaki eczanelere günde birkaç kez yapılan servis ile üst düzeyde sunulan hizmetlerin yanı sıra paydaşlarına Alphega Eczane, Skills in Healthcare ve daha birçok katma değerli ticari ve profesyonel destek hizmetleri de sunmaktadır.
 

Alphega Eczane

Alphega Eczane, eczacılığın gelecek vizyonuyla toplulukların sağlığını iyileştirme amacını taşıyan serbest eczacıların Avrupa çapında oluşturduğu öncü sistemdir.

Alphega Eczane 2001 yılında faaliyetlerine başladığından beri, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Almanya, İngiltere, Romanya ve Türkiye dahil olmak üzere toplam 9 ülkede 6600*'den fazla serbest eczacı üyesini desteklemektir.

Alphega Eczane üyeleri, Alliance Healthcare'in tüm desteği ile, Avrupa çapında bir eczacılar topluluğunun üyesi olmanın avantajlarından faydalanmaktadırlar.

Bununla beraber, birçok serbest eczacı tarafından vazgeçilmez bir konu olan kendi bağımsızlıklarını korumaya da devam etmektedirler.

 

Skills in Healthcare

Skills in Healthcare bünyesinde müşterilere, geniş bir yelpazede profesyonel satış hizmetleri sunulmaktadır.

Sağlam altyapısı, sağlık bakım hizmetleri alanındaki uzmanlığı ve müşterilerin gereksinimlerinin iyi anlaşılabilmesi sayesinde, markaların eczanedeki potansiyelini ortaya çıkaracak esnek ve uygun maliyetli çözümler sağlanmaktadır.

Hizmetler arasında şunlar yer alır: 

  • Markaların zorlu bir piyasada öne çıkmasını sağlamak için, eczane faaliyetlerini hedef alan markaya özel satış çözümleri,
  • Eczane dağıtım noktalarında hedefe odaklı marka desteği,
  • Satış ve pazar payının etkin bir şekilde yönetilmesi, kayıtların güvenli bir şekilde tutulması, sipariş alınması ve siparişlerin toptan satış kuruluşlarına ya da doğrudan üretici firmalara iletilmesi.

 

* 31 Ağustos 2018 itibariyle