Hedef Alliance Ticaret Direktörlüğü görevine Burak Borahan atandı

15.10.2015

Görevine Eylül 2015 itibarıyla başlayan Burak Borahan, Hedef Alliance'ın tüm tedarik ve ticaret yönetim süreçlerinin şirket ve organizasyon hedefleri ile uyumluluğunu sağlamanın yanı sıra şirketin global ticaret stratejilerine uyumlu etkin plan, proje, koordinasyon ve yönlendirme süreçlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak.

Robert Koleji mezunu olan Borahan, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamladı. İş hayatına 2000 yılında Bayer Türkiye'de `Yönetici Adayı' olarak başlayan Borahan, 2009 yılına kadar Orta Doğu ve Türkiye'den Sorumlu Ürün Müdürlüğü, Proje Müdürlüğü ve Bayer İngiltere'de Hayvan Sağlığı, Beşeri İlaç ve OTC gruplarında Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. 2009-2011 yılları arasında Johnson & Johnson firmasının medikal ürünler bazında yeni açılan özel bir iştirakinde Global Kategori Direktörü, 2011-2013 yılları arasında Danone İngiltere'de Grup Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı.

2013 yılından itibaren Walgreens Alliance Boots İlaç Bölümü'nde Global Pazarlama Direktörü olarak İngiltere'de; Alliance Healthcare'in uluslararası pazarlama takımının kurulması ve ticaret takımları ile birlikte tüm markaların, marka stratejilerinin oluşturulmasından sorumlu oldu. Borahan 7 Eylül 2015 tarihinde bu yana Türkiye'de, Hedef Alliance Ticaret Direktörü olarak tüm tedarik ve ticaret süreçlerini yönetiyor.